KURSY

SKUTECZNE KURSY MATURALNE Z CHEMII I BIOLOGII

W skrócie
Intensywne oraz efektywne kursy maturalne z chemii i biologii na poziomie rozszerzonym. Zajęcia przeznaczone dla osób podchodzących do matury po raz pierwszy oraz dla tych, którzy już pisali egzamin. Osobne grupy dla starej i nowej matury.

Co wyróżnia kurs?

Innowacyjne metody nauczania, doskonała znajomość zarówno nowego, jak i starego programu chemii oraz biologii, duży nacisk na nauczanie praktycznych umiejętności, a jednocześnie zdobywanie kompleksowej wiedzy. Tyle w skrócie – jeśli Ci to wystarcza, zapisz się już dziś. Jeśli nie – poznaj szczegóły i zapisz się, kiedy dowiesz się więcej 😊.

Zapisy prowadzę:

– mailowo: korepetycje@zrozoom.pl;
– poprzez formularz zgłoszeniowy;
– telefonicznie: 697 544 398.

Dla kogo?

Przygotowałem 4 zindywidualizowane programy kursów przeznaczone dla:
– osób zdających maturę z chemii w formule 2015-2022;
– osób zdających maturę z biologii w formule 2015-2022;
– osób zdających maturę z chemii w nowej formule 2023;
– osób zdających maturę z biologii w nowej formule 2023.

Dlaczego warto?

Wyjątkowość kursu polega na indywidualnym podejściu:

1. Nie będziesz losowo przypisany do grupy. Tym razem Twój kurs będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Zapytam Cię, jaki był Twój wynik przy poprzednim podejściu do matury, zapytam o Twoje słabe punkty (może nie idzie Ci chemia organiczna lub poszczególne obliczenia kinetyczne; być może obawiasz się zadań z prawa Hardy’ego – Weinberga lub cykli rozmnażania roślin okrytonasiennych; problem sprawiają Ci zadania z wykorzystaniem układów równań lub elektrochemia?). Zapytam też o to, jak radziłeś sobie z presją czasu podczas pisania arkusza maturalnego oraz ile lat temu podchodziłeś ostatni raz do matury. Wszystkie te informacje będą kluczowe, by przypisać Cię do odpowiedniej grupy kursu, który pozwoli Ci na zdanie matury rozszerzonej na poziomie 90%.

2. Właśnie. Ważny jest też Twój cel. Wybierasz się na medycynę, weterynarię, biotechnologię, analitykę medyczną, chemię lub jeszcze inny kierunek pokrewny? Dobiorę Ci idealną grupę. Łatwiej podążać do celu gdy już wiemy skąd dokładnie startujemy.

3. Monitoruję Twoje postępy przez cały czas trwania kursu. Na monitorowanie składają się wyniki arkuszy rozwiązywanych przez Ciebie w czasie pozakursowym oraz moje oceny zadań, które rozwiązujesz.

4. To nie jest kurs nagrany i odtworzony – to ja – doświadczony korepetytor z wieloma sukcesami na koncie, autor zadań na platformie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki –osobiście poprowadzę Cię do matury!

5. Na początek: teścik! Na wstępie poproszę Cię o rozwiązanie przygotowanego przeze mnie testu. Nie stresuj się, to pomoże mi w odpowiednim poprowadzeniu Cię do obranego celu.

6. Po każdych zajęciach dostaniesz zadanie domowe. Niewykonanie zadania nie wykluczy Cię z kursu. Stracisz jedynie szansę sprawdzenia się. Zapewniam jednak, że warto. Po sprawdzeniu Twoich zadań, na jednym z dysków internetowych, będę publikował (anonimowo) odpowiedzi uczestników z wypunktowanymi błędami (tymi najczęstszymi) – to bardzo ważne, abyś uczył się zarówno na swoich błędach, jak i na błędach innych kursantów. Do zadań dodaję też wskazówki, ale otwórz je dopiero wtedy, gdy kompletnie zabraknie Ci pomysłu na rozwiązanie.

7. Lekcje nie będą miały formy wykładów, a dyskusji. Pamiętaj jednak, że jako członek grupy będziesz mógł proponować zmiany w poruszanej tematyce (w pewnym zakresie).

8. Rozumiem, że osoby poprawiające maturę mają swoje wyjątkowe potrzeby i niektóre tematy mogą być dla tej części kursantów wyjątkowo łatwe (tu zajmiemy się tylko najtrudniejszymi przykładami), a inne trudne – tutaj posiedzimy dłużej😉. Na kursie skupimy się na zagadnieniach najbardziej kłopotliwych dla maturzystów. Nie marnujemy czasu na tematy proste. Jednak to grupa decyduje, co jest proste, a co nie.

9. Każda grupa składać się będzie z kursantów o podobnym poziomie wiedzy i umiejętności.

Jakie zadania? Jak pracujemy?

Podczas zajęć nauczymy się rozwiązywać wszystkie typy zadań maturalnych.

1. Analizować będziemy nie tylko zadania ze zbiorów maturalnych (absolutnie wszystkich liczących się!) ale także moje autorskie zadania. Możesz sam proponować jakiekolwiek zadanie.

2. Podczas kursu poznasz wszystkie zasady prawidłowego formowania odpowiedzi do zadań otwartych, stawiania hipotez, problemów badawczych i wyciągania wniosków. Poznasz styl pisania, który odpowiada egzaminatorom CKE. Przećwiczymy najważniejsze eksperymenty, opisywanie metodyki badań i obserwacji oraz wiele innych. Podam Ci kilka lifehacków dotyczących analizy długich tekstów źródłowych występujących na arkuszu.

3. Zaproponuję zupełnie nowe rodzaje zadań (takie też pojawiają się na arkuszach).

4. Analizować będziemy schematy w zadaniach maturalnych i poznamy szybkie sposoby na rozwiązywanie zadań (tych zadań, które pojawiają się na maturze w niewiele zmienionej formie).

5. Analizować będziemy zadania, które na maturze (według oficjalnych statystyk) sprawiły uczniom największe trudności.

6. Wskażę Ci, które zadania rozwiązywane są poprawnie głównie przez maturzystów osiągających wyniki w okolicach 90%. To te zadania „robią różnicę” na maturze. Są najtrudniejsze i zazwyczaj ci, którzy osiągają słabsze wyniki, nie są w stanie ich rozwiązać. Ty nauczysz się, jak sobie z nimi radzić.

7. Szczegółowo omówimy wszystkie działy, które dodatkowo pojawiają się w nowej podstawie programowej, a z różnych względów, nie zawsze są rzetelnie omawiane w szkole (dotyczy tylko matury w nowej formule 2023).

8. Raz na miesiąc, 3-godzinne zajęcia poświęcimy wyłącznie na rozwiązywanie zadań zaproponowanych przez uczestników kursu. Poproszę Cię o przesłanie 3 zadań, które Cię niepokoją, które stanowią dla Ciebie trudność. Spośród wszystkich propozycji wybiorę te najtrudniejsze, najistotniejsze w kontekście maturalnym. Zadania niewybrane pozostają w puli i możemy jeszcze do nich wrócić.

9. Wiem, które zagadnienia są w szkole najczęściej pomijane, robione „po łebkach”, zostawione „do domu”. Część z tych kwestii przysparza maturzystom kłopotów na właściwym egzaminie. Podczas kursu dokładnie przyjrzymy się i tego typu zadaniom.

10. Będziemy pracować pod presją czasu. Choć to nieprzyjemne, maturzyści muszą pracować pod presją czasu, żeby dobrze przygotować się do egzaminu. Część zajęć poświęcona będzie na rozwiązanie zadania w określonym limicie czasowym. Sam wiesz, że 180 minut to naprawdę niewiele.

11. Kursanci będą rozwiązywali arkusze maturalne, w warunkach domowych, z czasem maksymalnym 180 minut. Ocenię arkusz i przekażę Ci rezultat. Śledzenie procentowego poziomu wyników spowoduje, że wynik końcowy nie będzie dla Ciebie niespodzianką.

Kwestie organizacyjne

1. Spotykamy się online na 3 godziny zegarowe (180 minut), 4 razy w miesiącu. Zaczynamy w pierwszym tygodniu września. Kurs trwa 8 miesięcy, co daje 96 godzin kursu.

2. Łączna cena: 1920 zł.

3. Płacisz za miesiąc kursu z góry (240 zł). Jeśli kurs nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz zrezygnować po którymkolwiek z miesięcy jego trwania. Zakładam jednak, że tak nie będzie😉.

4. Spotykamy się na Google Meet. Nie wymagam włączenia kamerki internetowej.

5. Po ustaleniu składu grup ustalamy termin zajęć. Kurs może odbywać się w dni robocze bądź w weekendy – dostosuję się do potrzeb uczniów.

6. Gwarantuję, że przez cały rok, kurs będę prowadził ja. Nie dojdzie do zmiany nauczyciela, co często bywa dla kursantów kłopotliwe i wprowadza chaos.

7. Moi kursanci mają pierwszeństwo w razie potrzeby konsultacji indywidualnych.

8. Każda grupa kursowa będzie miała swoją konwersację na wybranym komunikatorze. Tam będziemy wymieniać się notatkami, problemami i spostrzeżeniami.

Zapisy na kursy

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – napisz lub zadzwoń! Jeśli jesteś zdecydowany i chcesz się zapisać – napisz lub zadzwoń! 😉

Zapisy poprzez:
– mail: korepetycje@zrozoom.pl;
formularz zgłoszeniowy;
– telefon: 697 544 398.